Jaki prezent dla rodziców na święta będzie najlepszą opcją?

Osobom zastanawiającym się, co dokładnie kupić młodym rodzicom na święta rekomendowane jest postawienie na świetną książkę. Na rynku dostępne są produkty, które mogą pomóc rozwiązać codzienne problemy wychowawcze. Jaki prezent dla rodziców na święta w formie książki najlepiej zda egzamin? 

“Próbowałam już wszystkiego. Jak radzić sobie z niesfornym dzieckiem bez bicia i krzyku” – Isabelle Filliozat

Jest to pozycja polecana nie tylko rodzicom, ale również pedagogom, którzy na co dzień mają do czynienia z maluchami od 1 do 5 roku życia. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w książce znajduje się mnóstwo przydatnych informacji. Godny uwagi jest również fakt, że została napisana bardzo prostym językiem. Czytelnicy będą mogli zapoznać się z najczęstszymi problemami rodziców. Doskonałymi przykładami mogą być: ucieczki, napady furii czy nieprzestrzeganie ustalonych wcześniej zasad. 

“Rodzicielstwo przez zabawę. Nowe podejście do wychowania” – Lawrence J. Cohen

Jak wiadomo, zabawa jest czymś naturalnym dla każdego dziecka. Lawrence J. Cohen daje rodzicom najprostszy możliwy patent na to, jak za jej pomocą możliwe jest rozwiązywanie bardzo częstych rodzicielskich problemów. Należy mieć świadomość, że autorka zdecydowała się poruszyć m.in. wspieranie pociech w budowaniu pewności siebie. Rodzice z pozycji dowiedzą się, co powinni zrobić, gdy ich dzieci zaczną ze sobą rywalizować. Książka w najprostszym możliwym ujęciu nie przekaże rodzicom rozwiązania na to, aby pokazały dzieciom, gdzie jest ich miejsce. Dzięki poradom autorki rodzice będą wiedzieli, jak stworzyć miejsce dzieci obok siebie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to książka skierowana również do osób, które w najbliższym czasie planują dzieci. Oczywiście propozycje znajdujące się w pozycji mogą wydawać się dla osób dorosłych szalone. Na pewno jednak skłonią rodziców do poważnych refleksji. Książka ma oczywiście jedną wadę. Może bowiem nie czytać się jej zbyt łatwo. Zawiera jednak mnóstwo cennych i wartościowych przykładów.