Co dokładnie znajomi mogą kupić na święta młodym rodzicom?

Co kupić na święta znajomym, którzy są młodymi rodzicami? Doskonałym rozwiązaniem może być książka, która może być niezwykle pomocna w rozwiązywaniu codziennych problemów. Czym należy się jednak sugerować przed podjęciem decyzji? Jaki prezent dla rodziców na święta będzie najlepszą opcją?

“Magia rodzicielstwa. Siedem kroków do wzajemnej bliskości” – Hedvig Montgomery

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że czytelnicy nie znajdą w omawianej pozycji niezwykłych i magicznych sztuczek. Poznają jednak praktyczne wskazówki. Znajomi będą wdzięczni za podarowanie im tej książki, ponieważ dzięki niej będą mogli stać się lepszymi rodzicami. Należy również zaznaczyć, że pozycja została napisana bardzo prostym językiem. Można bez większego problemu skończyć ją w zaledwie jeden wieczór. 

“Pozytywna dyscyplina” – Jane Nelsen

Rodzice po przeczytaniu “Pozytywnej dyscypliny” otrzymają konkretne rozwiązania na poszczególne problemy. Godny uwagi jest fakt, że wszystkie przedstawione metody są logiczne, a także zgodne z tym, co wiadomo o rozwoju dziecka. Jest to doskonała książka dla osób, które potrzebują praktycznej wiedzy. Rodzice bardzo często wiedzą jak zachować się w danej sytuacji ze swoją pociechą, ale potrzebują potwierdzenia u kogoś bardziej doświadczonego. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że pozycja dostępna jest w bardzo atrakcyjnej cenie. 

“Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały. Poradnik przetrwania dla rodziców dzieci w wieku 2–7 lat” – Joanna Faber, Julie King

Jest to pozycja, w której można znaleźć ogromną liczbę gotowych wskazówek dla rodziców. Rodzice dowiedzą się, w jaki sposób nauczyć dziecko radzić sobie z emocjami, a także zachęcić je do współpracy. Osoby dorosłe po przeczytaniu książki nie powinny zastanawiać się, co zrobić w sytuacji, gdy dziecko nie chce zjeść obiadu. Należy mieć świadomość, że wszystkie przykłady zostały opatrzone przepięknymi rysunkami – komiksami. W ten prosty sposób znacznie łatwiej będzie wrócić do tych informacji, które interesują danego czytelnika.